Burzenin to miejscowość letniskowa

położona w województwie łódzkim, nieopodal Sieradza.

Atrakcyjne położenie

Atrakcyjne położenie na terenie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki pozwala naszym Gościom na delektowanie się niepowtarzalnymi krajobrazami i wspaniałym klimatem. Dlatego Burzenin przyciąga miłośników wędrówek pieszych, wypraw rowerowych, kajakowych, wędkarstwa oraz grzybobrania. Okoliczne lasy obfitujące w zwierzynę i runo leśne zapraszają zarówno myśliwych jak i amatorów bezkrwawych łowów.

Jednym słowem, to idealne miejsce na wypoczynek w każdej formie.

Burzenin znajduje się w zachodniej części woj. łódzkiego, w powiecie sieradzkim, na południe od miasta Sieradz i na wschód od Złoczewa. Odległość: od Łodzi – 65 km, od Krakowa – 220 km, od Warszawy – 200 km, od Poznania – 210 km, od Katowic – 165 km, od Wrocławia – 150 km.

 

Ponadto…
Zapraszamy do odwiedzenia ciekawych miejsc w Burzeninie i jego regionie. W gminie Burzenin są to: barokowy kościół p. w. śś. Wojciecha i Stanisława, zespoły dworsko-parkowe w Niechmirowie, Witowie i Wolnicy Niechmirowskiej, dwa stanowiska archeologiczne grodzisko w Kolonii Tyczyn i Witów. Dodatkowo przez Burzenin przebiega pieszy Szlak Walk nad Wartą 1939 oraz rowerowy Szlak Bursztynowy – I odcinek nadwarciański. Podczas pobytu w naszym ośrodku warto zobaczyć: Aqua Park
w Łodzi, ZOO Safari w Borysewie, Park Edukacyjno – Rozrywkowy Indianie Świata, Ziemię Łęczycką, Uniejów – baseny termalne i zamek, Muzeum Okręgowe i Park Etnograficzny w Sieradzu, Wieluński Szlak Kościołów Drewnianych, Ośrodek Hodowli Żubrów w Smardzewicach, Kopalnię Soli w Kłodawie, Dinopark w Kołacinku, Aboretum w Rogowie, Skansen rzeki Pilicy i Niebieskie Źródła, kopalnię węgla brunatnego w Bełchatowie, Piotrków Trybunalski i Opactwo Cystersów w Sulejowie, Zduńską Wolę i Pabianice śladami św. Maksymiliana Kolbego, Skansen Lokomotyw w Karsznicach, Nadwarciańskie dwory i pałace (Chojne – Tubądzin – Złoczew – Sokolniki – Ożarów – Działoszyn), Skansen Wsi Łowickiej w Maurzycach oraz stolicę regionu Łódź.

Najważniejszą imprezą rekreacyjno – sportową gminy jest organizowany od kilku już lat w maju na stadionie w Strumianach Festyn Rekreacyjny “Eko – Cross Burzenin” (zawody kolarskie, występy zespołów muzycznych, tanecznych itp.).

 

Drugą ciekawą imprezą jest “Piknik Integracyjny Zamoście”. jest to impreza rekreacyjno kulturalna organizowana w okresie wakacyjnym we wsi Niechmirów – Zamoście, której celem jest integracja środowiska wiejskiego, promowanie twórców regionalnych oraz gry i zabawy edukacyjne. Organizatorem obu imprez jest Urząd Gminy Burzenin.

Dobrze rozwija się w gminie sport amatorski szczególnie siatkówka, siatkówka plażowa i piłka nożna. Co roku odbywa się “Turniej piłki nożnej o puchar wójta” oraz “Wiejski turniej piłki nożnej szkół podstawowych”.

źródło: www.ugburzenin.home.pl